Produkte > ANALOG POWER INC. > AMIP030N10N3
AMIP030N10N3
AMIP030N10N3 Analog Power Inc.
DS_AMIP030N10N3_1A_1.pdf
Hersteller: Analog Power Inc.
Description: MOSFET N-CH 100V 100A TO-262
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-262-3 Full Pack, I2PAK
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 100A (Tc)
Power Dissipation (Max): 300W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 1V @ 1mA (Min)
Supplier Device Package: TO-262
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 6.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
auf Bestellung 250 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AMIP030N10N3 Analog Power Inc.
Description: MOSFET N-CH 100V 100A TO-262, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-262-3 Full Pack, I2PAK, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 100A (Tc), Power Dissipation (Max): 300W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 1V @ 1mA (Min), Supplier Device Package: TO-262, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 6.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V.