Produkte > EPCOS / TDK > B32620A0152J
B32620A0152J EPCOS / TDK
MKP_B32620_621.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; 1.5nF; 1000VDC; 500VAC; 4x8.5x10mm; THT
Type of capacitor: polypropylene
Capacitance: 1.5nF
Operating voltage: 500V AC; 1kV DC
Body dimensions: 4x8.5x10mm
Mounting: THT
Tolerance: ±5%
Terminal pitch: 7.5mm
Operating temperature: -55...105°C
Lead length: 6mm
Climate class: 55/100/56; IEC 60068-1
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B32620A0152J EPCOS / TDK
Category: THT Film Capacitors, Description: Capacitor: polypropylene; 1.5nF; 1000VDC; 500VAC; 4x8.5x10mm; THT, Type of capacitor: polypropylene, Capacitance: 1.5nF, Operating voltage: 500V AC; 1kV DC, Body dimensions: 4x8.5x10mm, Mounting: THT, Tolerance: ±5%, Terminal pitch: 7.5mm, Operating temperature: -55...105°C, Lead length: 6mm, Climate class: 55/100/56; IEC 60068-1.