Produkte > EPCOS / TDK > B41858C7228M009
B41858C7228M009 EPCOS / TDK
Hersteller: EPCOS / TDK
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 2.2mF; 35VDC; Ø18x25mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Kind of capacitor: low ESR
Mounting: THT
Capacitance: 2.2mF
Operating voltage: 35V DC
Body dimensions: Ø18x25mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -55...105°C
Height: 25mm
Diameter: 18mm
ESR value: 27mΩ
Service life: 5000h
Leads: radial
Operating current: 2941mA
Terminal pitch: 7.5mm
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41858C7228M009 EPCOS / TDK
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 2.2mF; 35VDC; Ø18x25mm; ±20%, Type of capacitor: electrolytic, Kind of capacitor: low ESR, Mounting: THT, Capacitance: 2.2mF, Operating voltage: 35V DC, Body dimensions: Ø18x25mm, Tolerance: ±20%, Operating temperature: -55...105°C, Height: 25mm, Diameter: 18mm, ESR value: 27mΩ, Service life: 5000h, Leads: radial, Operating current: 2941mA, Terminal pitch: 7.5mm.