Produkte > EPCOS / TDK > B41888E4398M009
B41888E4398M009 EPCOS / TDK
Hersteller: EPCOS / TDK
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 3.9mF; 16VDC; Ø18x20mm; Pitch: 7.5mm
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 3.9mF
Operating voltage: 16V DC
Body dimensions: Ø18x20mm
Terminal pitch: 7.5mm
Tolerance: ±20%
Service life: 10000h
Operating temperature: -55...105°C
Operating current: 3A
Height: 20mm
Diameter: 18mm
Leads: radial
ESR value: 28mΩ
Produktbewertung abgeben
Technische Details B41888E4398M009 EPCOS / TDK
Category: THT electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; THT; 3.9mF; 16VDC; Ø18x20mm; Pitch: 7.5mm, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: THT, Capacitance: 3.9mF, Operating voltage: 16V DC, Body dimensions: Ø18x20mm, Terminal pitch: 7.5mm, Tolerance: ±20%, Service life: 10000h, Operating temperature: -55...105°C, Operating current: 3A, Height: 20mm, Diameter: 18mm, Leads: radial, ESR value: 28mΩ.