Produkte > EATON/BUSSMANN > BK-MDA-10-R
BK-MDA-10-R
BK-MDA-10-R EATON/BUSSMANN
mda.pdf
Hersteller: EATON/BUSSMANN
Category: Fuses 6,3x32mm - Time-Lag
Description: Fuse: fuse; 10A; 250VAC; 125VDC; time-lag; ceramic,cylindrical
Type of fuse: fuse
Current rating: 10A
Rated voltage: 125V DC; 250V AC
Fuse characteristics: time-lag
Kind of fuse: ceramic; cylindrical; miniature
Fuse size: 6.3x32mm
Manufacturer series: MDA
Breaking capacity: 200A / 250V AC; 10kA / 125V AC; 10kA / 125V DC
Contact material: brass
Energy I2t: 1620.43A2s
Kind of package: cardboard packaging
Contact plating: nickel plated
Resistance: 9.25mΩ
Voltage drop: 0.135V
Breaking characteristics: 1.35In: max 60min; 2In: max 120s
auf Bestellung 76 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 54
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK-MDA-10-R EATON/BUSSMANN
Category: Fuses 6,3x32mm - Time-Lag, Description: Fuse: fuse; 10A; 250VAC; 125VDC; time-lag; ceramic,cylindrical, Type of fuse: fuse, Current rating: 10A, Rated voltage: 125V DC; 250V AC, Fuse characteristics: time-lag, Kind of fuse: ceramic; cylindrical; miniature, Fuse size: 6.3x32mm, Manufacturer series: MDA, Breaking capacity: 200A / 250V AC; 10kA / 125V AC; 10kA / 125V DC, Contact material: brass, Energy I2t: 1620.43A2s, Kind of package: cardboard packaging, Contact plating: nickel plated, Resistance: 9.25mΩ, Voltage drop: 0.135V, Breaking characteristics: 1.35In: max 60min; 2In: max 120s.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
BK/MDA-10-R BK/MDA-10-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-mda-time-delay-ceramic-tube-fuses-data-sheet.pdf Description: FUSE CERAMIC 10A 250VAC 3AB 3AG
Packaging: Bulk
Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Color: Black
Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Slow Blow
Approval Agency: CE, CSA, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200A
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 10 A
Voltage Rating - AC: 250 V
Melting I²t: 332.0
auf Bestellung 8490 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
auf Bestellung 1779 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
BK/MDA-10-R BK/MDA-10-R Hersteller : EATON ELECTRONICS 652098.pdf Description: EATON ELECTRONICS - BK/MDA-10-R - FUSE, CARTRIDGE, 10A 6.3X32MM TIME DELAY
tariffCode: 85361010
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
Nennspannung V AC: 250V
Schaltvermögen AC-Strom: 200A
Sicherungsstrom: 10A
euEccn: NLR
Auslöseverhalten: Time Delay
isCanonical: Y
Sicherungsgröße, imperial: 1/4" x 1-1/4"
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
directShipCharge: 25
Sicherungsgröße, metrisch: 6.3mm x 32mm