Produkte > EATON/BUSSMANN > BK1-AHCF-25-R
BK1-AHCF-25-R EATON/BUSSMANN
ahcf.pdf
Hersteller: EATON/BUSSMANN
Category: Fuses 6,3x32mm - Fast
Description: Fuse: fuse; 25A; 500VAC; 500VDC; quick blow; ceramic,cylindrical
Contact plating: nickel plated
Fuse characteristics: quick blow
Resistance: 3.9mΩ
Fuse size: 6.3x32mm
Voltage drop: 0.175V
Breaking characteristics: 1In: min 4h; 1.5In: max 60min; 2In: max 30min; 3In: max 10s
Current rating: 25A
Rated voltage: 500V AC; 500V DC
Breaking capacity: 20kA / 500V AC; 20kA / 500V DC
Contact material: brass
Kind of package: cardboard packaging
Kind of fuse: ceramic; cylindrical; miniature
Type of fuse: fuse
Produktbewertung abgeben
Technische Details BK1-AHCF-25-R EATON/BUSSMANN
Category: Fuses 6,3x32mm - Fast, Description: Fuse: fuse; 25A; 500VAC; 500VDC; quick blow; ceramic,cylindrical, Contact plating: nickel plated, Fuse characteristics: quick blow, Resistance: 3.9mΩ, Fuse size: 6.3x32mm, Voltage drop: 0.175V, Breaking characteristics: 1In: min 4h; 1.5In: max 60min; 2In: max 30min; 3In: max 10s, Current rating: 25A, Rated voltage: 500V AC; 500V DC, Breaking capacity: 20kA / 500V AC; 20kA / 500V DC, Contact material: brass, Kind of package: cardboard packaging, Kind of fuse: ceramic; cylindrical; miniature, Type of fuse: fuse.