Produkte > PANJIT SEMICONDUCTOR > BZX84B36-AU_R1_007A1
BZX84B36-AU_R1_007A1
BZX84B36-AU_R1_007A1 PanJit Semiconductor
BZX84B2V4-AU_SER.pdf
Hersteller: PanJit Semiconductor
Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 410mW; 36V; SMD; reel,tape; SOT23; single diode
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.41W
Zener voltage: 36V
Mounting: SMD
Tolerance: ±2%
Kind of package: reel; tape
Case: SOT23
Semiconductor structure: single diode
Application: automotive industry
Produktbewertung abgeben
Technische Details BZX84B36-AU_R1_007A1 PanJit Semiconductor
Category: SMD Zener diodes, Description: Diode: Zener; 410mW; 36V; SMD; reel,tape; SOT23; single diode, Type of diode: Zener, Power dissipation: 0.41W, Zener voltage: 36V, Mounting: SMD, Tolerance: ±2%, Kind of package: reel; tape, Case: SOT23, Semiconductor structure: single diode, Application: automotive industry.