Produkte > LUMEL > EA12N E41600000000
EA12N E41600000000
  • EA12N E41600000000
  • EA12N E41600000000
EA12N E41600000000 LUMEL
EB16_EA16_EA17_EA19_EA12_data_sheet.pdf
Hersteller: LUMEL
Category: Ammeters
Description: Ammeter; on panel; I AC: 0÷100A; True RMS; Class: 1.5; 40÷72Hz; 600V
Type of meter: ammeter
Kind of measurement: indirect with 5A current transformer
Mounting: on panel
AC current measuring range: 0...100A
Kind of meter: analogue; mounting
True effective value measurement: True RMS
Accuracy class: 1.5
Measurement: AC current
Frequency: 40...72Hz
Scale features: working position 90°
Scale length: 146mm
Max. voltage: 0.6kV
Manufacturer series: EA12
Dimensions (W x H x D): 144x144mm
IP rating: IP52
Standard equipment: mounting holder x4
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EA12N E41600000000 LUMEL
Category: Ammeters, Description: Ammeter; on panel; I AC: 0÷100A; True RMS; Class: 1.5; 40÷72Hz; 600V, Type of meter: ammeter, Kind of measurement: indirect with 5A current transformer, Mounting: on panel, AC current measuring range: 0...100A, Kind of meter: analogue; mounting, True effective value measurement: True RMS, Accuracy class: 1.5, Measurement: AC current, Frequency: 40...72Hz, Scale features: working position 90°, Scale length: 146mm, Max. voltage: 0.6kV, Manufacturer series: EA12, Dimensions (W x H x D): 144x144mm, IP rating: IP52, Standard equipment: mounting holder x4.