Produkte > LUMEL > EP27NC7230000
EP27NC7230000
  • EP27NC7230000
  • EP27NC7230000
EP27NC7230000 LUMEL
EP27_EP29_data_sheet.pdf
Hersteller: LUMEL
Category: Voltmeters
Description: Voltmeter; on panel; VAC: 0÷110kV; Class: 1.5; True RMS; Umax: 300V
Manufacturer series: EP27
Mounting: for DIN rail mounting (optional); on panel
Measuring instrument features: for use with voltage transformers 100V; phase selector switch
IP rating: IP40
Standard equipment: mounting holder x2
True effective value measurement: True RMS
Type of meter: voltmeter
Scale features: working position 90°
AC voltage measuring range: 0...110kV
Dimensions (W x H x D): 72x72mm
Accuracy class: 1.5
Max. voltage: 300V
Electrical overload: max 132000V
Kind of network: 3-wire; 4-wire; three-phase
Measurement: AC voltage
Kind of meter: analogue; mounting
Related items: ATS-300
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EP27NC7230000 LUMEL
Category: Voltmeters, Description: Voltmeter; on panel; VAC: 0÷110kV; Class: 1.5; True RMS; Umax: 300V, Manufacturer series: EP27, Mounting: for DIN rail mounting (optional); on panel, Measuring instrument features: for use with voltage transformers 100V; phase selector switch, IP rating: IP40, Standard equipment: mounting holder x2, True effective value measurement: True RMS, Type of meter: voltmeter, Scale features: working position 90°, AC voltage measuring range: 0...110kV, Dimensions (W x H x D): 72x72mm, Accuracy class: 1.5, Max. voltage: 300V, Electrical overload: max 132000V, Kind of network: 3-wire; 4-wire; three-phase, Measurement: AC voltage, Kind of meter: analogue; mounting, Related items: ATS-300.