Produkte > MURATA > GA355QR7GB103KW01K
GA355QR7GB103KW01K
GA355QR7GB103KW01K MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 10nF; 250V; X7R; ±10%; SMD; 2220; 330mm
Dielectric: X7R
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 10nF
Roll diameter max.: 330mm
Tolerance: ±10%
Operating voltage: 250V
Case - inch: 2220
Case - mm: 5750
Produktbewertung abgeben
Technische Details GA355QR7GB103KW01K MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 10nF; 250V; X7R; ±10%; SMD; 2220; 330mm, Mounting: SMD, Manufacturer series: GA3, Kind of capacitor: MLCC, Dielectric: X7R, Operating temperature: -55...125°C, Capacitance: 10nF, Roll diameter max.: 330mm, Tolerance: ±10%, Operating voltage: 250V, Case - inch: 2220, Case - mm: 5750, Type of capacitor: ceramic.