Produkte > MURATA > GC331BD72E473KX01K
GC331BD72E473KX01K
GC331BD72E473KX01K MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 47nF; 250V; X7T; ±10%; SMD; 1206; 330mm
Mounting: SMD
Case - inch: 1206
Case - mm: 3216
Tolerance: ±10%
Operating temperature: -55...125°C
Manufacturer series: GC3
Dielectric: X7T
Type of capacitor: ceramic
Roll diameter max.: 330mm
Operating voltage: 250V
Capacitance: 47nF
Kind of capacitor: MLCC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GC331BD72E473KX01K MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 47nF; 250V; X7T; ±10%; SMD; 1206; 330mm, Mounting: SMD, Case - inch: 1206, Case - mm: 3216, Tolerance: ±10%, Operating temperature: -55...125°C, Manufacturer series: GC3, Dielectric: X7T, Type of capacitor: ceramic, Roll diameter max.: 330mm, Operating voltage: 250V, Capacitance: 47nF, Kind of capacitor: MLCC.