Produkte > MURATA > GCG1550C1H1R6BA01W
GCG1550C1H1R6BA01W
GCG1550C1H1R6BA01W MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 1.6pF; 50V; CHA; ±0.1pF; SMD; 0402; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 1.6pF
Operating voltage: 50V
Dielectric: CHA
Capacitance tolerance: ±0.1pF
Manufacturer series: GCG
Operating temperature: -55...150°C
Roll diameter max.: 180mm
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCG1550C1H1R6BA01W MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 1.6pF; 50V; CHA; ±0.1pF; SMD; 0402; 180mm, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 1.6pF, Operating voltage: 50V, Dielectric: CHA, Capacitance tolerance: ±0.1pF, Mounting: SMD, Case - inch: 0402, Case - mm: 1005, Manufacturer series: GCG, Operating temperature: -55...150°C, Roll diameter max.: 180mm.