Produkte > MURATA > GCG1555G1H201GA01W
GCG1555G1H201GA01W
GCG1555G1H201GA01W MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 200pF; 50V; X8G; ±2%; SMD; 0402; 180mm
Roll diameter max.: 180mm
Tolerance: ±2%
Operating voltage: 50V
Case - inch: 0402
Case - mm: 1005
Dielectric: X8G
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...150°C
Capacitance: 0.2nF
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCG1555G1H201GA01W MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 200pF; 50V; X8G; ±2%; SMD; 0402; 180mm, Roll diameter max.: 180mm, Tolerance: ±2%, Operating voltage: 50V, Case - inch: 0402, Case - mm: 1005, Dielectric: X8G, Type of capacitor: ceramic, Manufacturer series: GCG, Kind of capacitor: MLCC, Mounting: SMD, Operating temperature: -55...150°C, Capacitance: 0.2nF.