Produkte > MURATA > GCG1555G1H390GA01W
GCG1555G1H390GA01W
GCG1555G1H390GA01W MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 39pF; 50V; X8G; ±2%; SMD; 0402; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 39pF
Operating voltage: 50V
Dielectric: X8G
Tolerance: ±2%
Case - mm: 1005
Operating temperature: -55...150°C
Kind of capacitor: MLCC
Manufacturer series: GCG
Roll diameter max.: 180mm
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCG1555G1H390GA01W MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 39pF; 50V; X8G; ±2%; SMD; 0402; 180mm, Type of capacitor: ceramic, Capacitance: 39pF, Operating voltage: 50V, Dielectric: X8G, Tolerance: ±2%, Mounting: SMD, Case - inch: 0402, Case - mm: 1005, Operating temperature: -55...150°C, Kind of capacitor: MLCC, Manufacturer series: GCG, Roll diameter max.: 180mm.