Produkte > MURATA > GCG1885G2A201JA01D
GCG1885G2A201JA01D
GCG1885G2A201JA01D MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 200pF; 100V; X8G; ±5%; SMD; 0603; 180mm
Roll diameter max.: 180mm
Tolerance: ±5%
Operating voltage: 100V
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...150°C
Capacitance: 0.2nF
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCG1885G2A201JA01D MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 200pF; 100V; X8G; ±5%; SMD; 0603; 180mm, Roll diameter max.: 180mm, Tolerance: ±5%, Operating voltage: 100V, Case - inch: 0603, Case - mm: 1608, Dielectric: X8G, Type of capacitor: ceramic, Manufacturer series: GCG, Kind of capacitor: MLCC, Mounting: SMD, Operating temperature: -55...150°C, Capacitance: 0.2nF.