Produkte > MURATA > GCM0335C1H390FA16W
GCM0335C1H390FA16W
GCM0335C1H390FA16W MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 39pF; 50V; C0G (NP0); ±1%; SMD; 0201; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 39pF
Operating voltage: 50V
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: ±1%
Manufacturer series: GCM
Roll diameter max.: 180mm
Operating temperature: -55...125°C
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCM0335C1H390FA16W MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 39pF; 50V; C0G (NP0); ±1%; SMD; 0201; 180mm, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 39pF, Operating voltage: 50V, Dielectric: C0G (NP0), Tolerance: ±1%, Mounting: SMD, Case - inch: 0201, Case - mm: 0603, Manufacturer series: GCM, Roll diameter max.: 180mm, Operating temperature: -55...125°C.