Produkte > MURATA > GCM0335C1HR51WA16D
GCM0335C1HR51WA16D
GCM0335C1HR51WA16D MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 0.51pF; 50V; C0G (NP0); ±0.05pF; SMD; 0201
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 0.51pF
Operating voltage: 50V
Dielectric: C0G (NP0)
Manufacturer series: GCM
Roll diameter max.: 180mm
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance tolerance: ±0.05pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCM0335C1HR51WA16D MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 0.51pF; 50V; C0G (NP0); ±0.05pF; SMD; 0201, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 0.51pF, Operating voltage: 50V, Dielectric: C0G (NP0), Mounting: SMD, Case - inch: 0201, Case - mm: 0603, Manufacturer series: GCM, Roll diameter max.: 180mm, Operating temperature: -55...125°C, Capacitance tolerance: ±0.05pF.