Produkte > MURATA > GCM033M8EA105ME08D
GCM033M8EA105ME08D
GCM033M8EA105ME08D MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 1uF; 2.5V; X8M; ±20%; SMD; 0201; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 1µF
Operating voltage: 2.5V
Dielectric: X8M
Tolerance: ±20%
Manufacturer series: GCM
Roll diameter max.: 180mm
Operating temperature: -55...150°C
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCM033M8EA105ME08D MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 1uF; 2.5V; X8M; ±20%; SMD; 0201; 180mm, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 1µF, Operating voltage: 2.5V, Dielectric: X8M, Tolerance: ±20%, Mounting: SMD, Case - inch: 0201, Case - mm: 0603, Manufacturer series: GCM, Roll diameter max.: 180mm, Operating temperature: -55...150°C.