Produkte > MURATA > GCM033R71A152MA03W
GCM033R71A152MA03W
GCM033R71A152MA03W MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 1.5nF; 10V; X7R; ±20%; SMD; 0201; 180mm
Mounting: SMD
Case - inch: 0201
Case - mm: 0603
Tolerance: ±20%
Operating voltage: 10V
Operating temperature: -55...125°C
Roll diameter max.: 180mm
Type of capacitor: ceramic
Manufacturer series: GCM
Kind of capacitor: MLCC
Dielectric: X7R
Capacitance: 1.5nF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCM033R71A152MA03W MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 1.5nF; 10V; X7R; ±20%; SMD; 0201; 180mm, Mounting: SMD, Case - inch: 0201, Case - mm: 0603, Tolerance: ±20%, Operating voltage: 10V, Operating temperature: -55...125°C, Roll diameter max.: 180mm, Type of capacitor: ceramic, Manufacturer series: GCM, Kind of capacitor: MLCC, Dielectric: X7R, Capacitance: 1.5nF.