Produkte > MURATA > GCM033R71A332KA03J
GCM033R71A332KA03J
GCM033R71A332KA03J MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 3.3nF; 10V; X7R; ±10%; SMD; 0201; 330mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 3.3nF
Operating voltage: 10V
Dielectric: X7R
Tolerance: ±10%
Manufacturer series: GCM
Roll diameter max.: 330mm
Operating temperature: -55...125°C
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCM033R71A332KA03J MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 3.3nF; 10V; X7R; ±10%; SMD; 0201; 330mm, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 3.3nF, Operating voltage: 10V, Dielectric: X7R, Tolerance: ±10%, Mounting: SMD, Case - inch: 0201, Case - mm: 0603, Manufacturer series: GCM, Roll diameter max.: 330mm, Operating temperature: -55...125°C.