Produkte > MURATA > GCM1555G1H390FA16W
GCM1555G1H390FA16W
GCM1555G1H390FA16W MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 39pF; 50V; X8G; ±1%; SMD; 0402; 180mm
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 39pF
Operating voltage: 50V
Dielectric: X8G
Tolerance: ±1%
Case - mm: 1005
Operating temperature: -55...150°C
Kind of capacitor: MLCC
Manufacturer series: GCM
Roll diameter max.: 180mm
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCM1555G1H390FA16W MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 39pF; 50V; X8G; ±1%; SMD; 0402; 180mm, Type of capacitor: ceramic, Capacitance: 39pF, Operating voltage: 50V, Dielectric: X8G, Tolerance: ±1%, Mounting: SMD, Case - inch: 0402, Case - mm: 1005, Operating temperature: -55...150°C, Kind of capacitor: MLCC, Manufacturer series: GCM, Roll diameter max.: 180mm.