Produkte > MURATA > GCM1885C1H121GA16W
GCM1885C1H121GA16W
GCM1885C1H121GA16W MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 120pF; 50V; C0G (NP0); ±2%; SMD; 0603
Type of capacitor: ceramic
Capacitance: 0.12nF
Operating voltage: 50V
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: ±2%
Case - mm: 1608
Operating temperature: -55...125°C
Manufacturer series: GCM
Roll diameter max.: 180mm
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCM1885C1H121GA16W MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 120pF; 50V; C0G (NP0); ±2%; SMD; 0603, Type of capacitor: ceramic, Capacitance: 0.12nF, Operating voltage: 50V, Dielectric: C0G (NP0), Tolerance: ±2%, Mounting: SMD, Case - inch: 0603, Case - mm: 1608, Operating temperature: -55...125°C, Manufacturer series: GCM, Roll diameter max.: 180mm, Kind of capacitor: MLCC.