Produkte > MURATA > GCM1885C1H132GA16V
GCM1885C1H132GA16V
GCM1885C1H132GA16V MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 1.3nF; 50V; C0G (NP0); ±2%; SMD; 0603
Mounting: SMD
Capacitance: 1.3nF
Operating temperature: -55...125°C
Case - inch: 0603
Roll diameter max.: 330mm
Tolerance: ±2%
Operating voltage: 50V
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCM1885C1H132GA16V MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 1.3nF; 50V; C0G (NP0); ±2%; SMD; 0603, Mounting: SMD, Capacitance: 1.3nF, Operating temperature: -55...125°C, Case - mm: 1608, Dielectric: C0G (NP0), Type of capacitor: ceramic, Manufacturer series: GCM, Kind of capacitor: MLCC, Case - inch: 0603, Roll diameter max.: 330mm, Tolerance: ±2%, Operating voltage: 50V.