Produkte > MURATA > GCM1885C1H162FA16V
GCM1885C1H162FA16V
GCM1885C1H162FA16V MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 1.6nF; 50V; C0G (NP0); ±1%; SMD; 0603
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 1.6nF
Operating voltage: 50V
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: ±1%
Case - mm: 1608
Roll diameter max.: 330mm
Operating temperature: -55...125°C
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCM1885C1H162FA16V MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 1.6nF; 50V; C0G (NP0); ±1%; SMD; 0603, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 1.6nF, Operating voltage: 50V, Dielectric: C0G (NP0), Tolerance: ±1%, Mounting: SMD, Case - inch: 0603, Case - mm: 1608, Roll diameter max.: 330mm, Operating temperature: -55...125°C, Manufacturer series: GCM.