Produkte > MURATA > GCM1885C1H222FA16W
GCM1885C1H222FA16W
GCM1885C1H222FA16W MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 2.2nF; 50V; C0G (NP0); ±1%; SMD; 0603
Case - inch: 0603
Case - mm: 1608
Tolerance: ±1%
Operating voltage: 50V
Kind of capacitor: MLCC
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 2.2nF
Roll diameter max.: 180mm
Dielectric: C0G (NP0)
Type of capacitor: ceramic
Manufacturer series: GCM
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCM1885C1H222FA16W MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 2.2nF; 50V; C0G (NP0); ±1%; SMD; 0603, Case - inch: 0603, Case - mm: 1608, Tolerance: ±1%, Operating voltage: 50V, Kind of capacitor: MLCC, Mounting: SMD, Operating temperature: -55...125°C, Capacitance: 2.2nF, Roll diameter max.: 180mm, Dielectric: C0G (NP0), Type of capacitor: ceramic, Manufacturer series: GCM.