Produkte > MURATA > GCM1885G1H122FA16V
GCM1885G1H122FA16V
GCM1885G1H122FA16V MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 1.2nF; 50V; X8G; ±1%; SMD; 0603; 330mm
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 1.2nF
Operating voltage: 50V
Dielectric: X8G
Tolerance: ±1%
Mounting: SMD
Case - inch: 0603
Case - mm: 1608
Roll diameter max.: 330mm
Operating temperature: -55...150°C
Manufacturer series: GCM
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCM1885G1H122FA16V MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 1.2nF; 50V; X8G; ±1%; SMD; 0603; 330mm, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 1.2nF, Operating voltage: 50V, Dielectric: X8G, Tolerance: ±1%, Mounting: SMD, Case - inch: 0603, Case - mm: 1608, Roll diameter max.: 330mm, Operating temperature: -55...150°C, Manufacturer series: GCM.