Produkte > MURATA > GCM2195C2A153GE02J
GCM2195C2A153GE02J
GCM2195C2A153GE02J MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 15nF; 100V; C0G (NP0); ±2%; SMD; 0805
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 15nF
Operating voltage: 100V
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: ±2%
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Manufacturer series: GCM
Roll diameter max.: 330mm
Operating temperature: -55...125°C
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCM2195C2A153GE02J MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 15nF; 100V; C0G (NP0); ±2%; SMD; 0805, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 15nF, Operating voltage: 100V, Dielectric: C0G (NP0), Tolerance: ±2%, Mounting: SMD, Case - inch: 0805, Case - mm: 2012, Manufacturer series: GCM, Roll diameter max.: 330mm, Operating temperature: -55...125°C.