Produkte > MURATA > GCM31B5C2J272FX01K
GCM31B5C2J272FX01K
GCM31B5C2J272FX01K MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 2.7nF; 630V; C0G (NP0); ±1%; SMD; 1206
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 2.7nF
Operating voltage: 630V
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: ±1%
Manufacturer series: GCM
Roll diameter max.: 330mm
Operating temperature: -55...125°C
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCM31B5C2J272FX01K MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 2.7nF; 630V; C0G (NP0); ±1%; SMD; 1206, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 2.7nF, Operating voltage: 630V, Dielectric: C0G (NP0), Tolerance: ±1%, Mounting: SMD, Case - inch: 1206, Case - mm: 3216, Manufacturer series: GCM, Roll diameter max.: 330mm, Operating temperature: -55...125°C.