Produkte > MURATA > GCM31C5C2E183GX03L
GCM31C5C2E183GX03L
GCM31C5C2E183GX03L MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 18nF; 250V; C0G (NP0); ±2%; SMD; 1206
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 18nF
Operating voltage: 250V
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: ±2%
Manufacturer series: GCM
Roll diameter max.: 180mm
Operating temperature: -55...125°C
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCM31C5C2E183GX03L MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 18nF; 250V; C0G (NP0); ±2%; SMD; 1206, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 18nF, Operating voltage: 250V, Dielectric: C0G (NP0), Tolerance: ±2%, Mounting: SMD, Case - inch: 1206, Case - mm: 3216, Manufacturer series: GCM, Roll diameter max.: 180mm, Operating temperature: -55...125°C.