Produkte > MURATA > GCM31M5C2A473JE02L
GCM31M5C2A473JE02L
GCM31M5C2A473JE02L MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 47nF; 100V; C0G (NP0); ±5%; SMD; 1206
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 47nF
Operating voltage: 100V
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: ±5%
Manufacturer series: GCM
Roll diameter max.: 180mm
Operating temperature: -55...125°C
Produktbewertung abgeben
Technische Details GCM31M5C2A473JE02L MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 47nF; 100V; C0G (NP0); ±5%; SMD; 1206, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 47nF, Operating voltage: 100V, Dielectric: C0G (NP0), Tolerance: ±5%, Mounting: SMD, Case - inch: 1206, Case - mm: 3216, Manufacturer series: GCM, Roll diameter max.: 180mm, Operating temperature: -55...125°C.