Produkte > MURATA > GJM1555C1H1R6CB01W
GJM1555C1H1R6CB01W MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 1.6pF; 50V; C0G (NP0); ±0.25pF; 0402
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 1.6pF
Operating voltage: 50V
Dielectric: C0G (NP0)
Capacitance tolerance: ±0.25pF
Manufacturer series: GJM
Operating temperature: -55...125°C
Roll diameter max.: 180mm
Produktbewertung abgeben
Technische Details GJM1555C1H1R6CB01W MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 1.6pF; 50V; C0G (NP0); ±0.25pF; 0402, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 1.6pF, Operating voltage: 50V, Dielectric: C0G (NP0), Capacitance tolerance: ±0.25pF, Case - inch: 0402, Case - mm: 1005, Manufacturer series: GJM, Operating temperature: -55...125°C, Roll diameter max.: 180mm.