Produkte > MURATA > GQM2195G2E300GB12D
GQM2195G2E300GB12D
GQM2195G2E300GB12D MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 30pF; 250V; X8G; ±2%; SMD; 0805; 180mm
Capacitance: 30pF
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Operating voltage: 250V
Operating temperature: -55...150°C
Type of capacitor: ceramic
Roll diameter max.: 180mm
Tolerance: ±2%
Manufacturer series: GQM
Kind of capacitor: MLCC
Dielectric: X8G
Produktbewertung abgeben
Technische Details GQM2195G2E300GB12D MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 30pF; 250V; X8G; ±2%; SMD; 0805; 180mm, Capacitance: 30pF, Mounting: SMD, Case - inch: 0805, Case - mm: 2012, Operating voltage: 250V, Operating temperature: -55...150°C, Type of capacitor: ceramic, Roll diameter max.: 180mm, Tolerance: ±2%, Manufacturer series: GQM, Kind of capacitor: MLCC, Dielectric: X8G.