Produkte > MURATA > GRM31B5C2J272GWA1K
GRM31B5C2J272GWA1K
GRM31B5C2J272GWA1K MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 2.7nF; 630V; C0G (NP0); ±2%; SMD; 1206
Type of capacitor: ceramic
Kind of capacitor: MLCC
Capacitance: 2.7nF
Operating voltage: 630V
Dielectric: C0G (NP0)
Tolerance: ±2%
Manufacturer series: GRM
Roll diameter max.: 330mm
Operating temperature: -55...125°C
Produktbewertung abgeben
Technische Details GRM31B5C2J272GWA1K MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 2.7nF; 630V; C0G (NP0); ±2%; SMD; 1206, Type of capacitor: ceramic, Kind of capacitor: MLCC, Capacitance: 2.7nF, Operating voltage: 630V, Dielectric: C0G (NP0), Tolerance: ±2%, Mounting: SMD, Case - inch: 1206, Case - mm: 3216, Manufacturer series: GRM, Roll diameter max.: 330mm, Operating temperature: -55...125°C.