Produkte > MURATA > GRT1555C2A150JA02J
GRT1555C2A150JA02J
GRT1555C2A150JA02J MURATA
Hersteller: MURATA
Category: MLCC SMD capacitors
Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 15pF; 100V; C0G (NP0); ±5%; SMD; 0402
Mounting: SMD
Tolerance: ±5%
Manufacturer series: GRT
Kind of capacitor: MLCC
Operating temperature: -55...125°C
Capacitance: 15pF
Roll diameter max.: 330mm
Operating voltage: 100V
Produktbewertung abgeben
Technische Details GRT1555C2A150JA02J MURATA
Category: MLCC SMD capacitors, Description: Capacitor: ceramic; MLCC; 15pF; 100V; C0G (NP0); ±5%; SMD; 0402, Mounting: SMD, Tolerance: ±5%, Manufacturer series: GRT, Kind of capacitor: MLCC, Operating temperature: -55...125°C, Capacitance: 15pF, Roll diameter max.: 330mm, Operating voltage: 100V, Case - inch: 0402, Case - mm: 1005, Dielectric: C0G (NP0), Type of capacitor: ceramic.