IB300151 IPF ELECTRONIC
ipf_adb_IB300151_en.pdf
Hersteller: IPF ELECTRONIC
Category: DC Cylindrical Inductive Sensors
Description: Sensor: inductive; OUT: PNP / NO; 10mm; 10÷35VDC; M30; 5m; IP65
Operating temperature: 0...180°C
Connection: cables
Kind of forehead: embedded
Type of sensor: inductive
IP rating: IP65
Switch housing: M30
Output configuration: PNP / NO
Body material: stainless steel
Range: 10mm
Thread length: 60mm
Overall length: 70mm
Max. operating current: 150mA
Lead length: 5m
Supply voltage: 10...35V DC
Switching frequency max: 0.2kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details IB300151 IPF ELECTRONIC
Category: DC Cylindrical Inductive Sensors, Description: Sensor: inductive; OUT: PNP / NO; 10mm; 10÷35VDC; M30; 5m; IP65, Operating temperature: 0...180°C, Connection: cables, Kind of forehead: embedded, Type of sensor: inductive, IP rating: IP65, Switch housing: M30, Output configuration: PNP / NO, Body material: stainless steel, Range: 10mm, Thread length: 60mm, Overall length: 70mm, Max. operating current: 150mA, Lead length: 5m, Supply voltage: 10...35V DC, Switching frequency max: 0.2kHz.