IB300223 IPF ELECTRONIC
ipf_adb_IB300223_en.pdf
Hersteller: IPF ELECTRONIC
Category: DC Cylindrical Inductive Sensors
Description: Sensor: inductive; OUT: PNP / NC; 15mm; 10÷30VDC; M30; IP67; 200mA
IP rating: IP67
Supply voltage: 10...30V DC
Operating temperature: -25...70°C
Body material: stainless steel
Output configuration: PNP / NC
Range: 15mm
Max. operating current: 200mA
Overall length: 70mm
Connection: M12 male
Produktbewertung abgeben
Technische Details IB300223 IPF ELECTRONIC
Category: DC Cylindrical Inductive Sensors, Description: Sensor: inductive; OUT: PNP / NC; 15mm; 10÷30VDC; M30; IP67; 200mA, IP rating: IP67, Supply voltage: 10...30V DC, Operating temperature: -25...70°C, Type of sensor: inductive, Switch housing: M30, Body material: stainless steel, Output configuration: PNP / NC, Range: 15mm, Max. operating current: 200mA, Overall length: 70mm, Connection: M12 male, Kind of forehead: embedded.