Produkte > LUMEL > MA12N AB0600000000
MA12N AB0600000000
MA12N AB0600000000 LUMEL
MB16_MA16_17_19_12_data_sheet.pdf
Hersteller: LUMEL
Category: Ammeters
Description: Ammeter; on panel; I DC: 0÷6A; Class: 1.5; Length: 160mm; 600V; MA12
Accuracy class: 1.5
Max. voltage: 0.6kV
Type of meter: ammeter
Kind of meter: analogue; mounting
Measurement: DC current
Kind of measurement: indirect with 60mV shunt
IP rating: IP52
Manufacturer series: MA12
Standard equipment: mounting holder x4
Mounting: on panel
Scale features: working position 90°
DC current measuring range: 0...6A
Dimensions (W x H x D): 144x144mm
Scale length: 160mm
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MA12N AB0600000000 LUMEL
Category: Ammeters, Description: Ammeter; on panel; I DC: 0÷6A; Class: 1.5; Length: 160mm; 600V; MA12, Accuracy class: 1.5, Max. voltage: 0.6kV, Type of meter: ammeter, Kind of meter: analogue; mounting, Measurement: DC current, Kind of measurement: indirect with 60mV shunt, IP rating: IP52, Manufacturer series: MA12, Standard equipment: mounting holder x4, Mounting: on panel, Scale features: working position 90°, DC current measuring range: 0...6A, Dimensions (W x H x D): 144x144mm, Scale length: 160mm.