Produkte > LEMO > PHG.2K.302.CYMC55
PHG.2K.302.CYMC55 LEMO
Hersteller: LEMO
Description: Circular Plastic Push-Pull
Features: Backshell
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Silver
Current Rating (Amps): 25A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 2
Orientation: G
Shell Size - Insert: 302
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP68 - Dust Tight, Waterproof
Cable Opening: 0.201" ~ 0.217" (5.10mm ~ 5.50mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PHG.2K.302.CYMC55 LEMO
Description: Circular Plastic Push-Pull, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 25A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 2, Orientation: G, Shell Size - Insert: 302, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP68 - Dust Tight, Waterproof, Cable Opening: 0.201" ~ 0.217" (5.10mm ~ 5.50mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.