WCI2012CP36NGDG
WCI2012CP36NGDG INPAQ Technology Co., Ltd
WCI2012CP Series.pdf
Hersteller: INPAQ Technology Co., Ltd
Description: CHIP IND 2012,36NH,G,55Q,0.5A,3K
Tolerance: ±2%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -25°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 270mOhm Max
Q @ Freq: 55 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant: 1.7GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 250 MHz
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.060" (1.52mm)
Inductance: 36 nH
Current Rating (Amps): 500 mA
auf Bestellung 2900 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 77
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WCI2012CP36NGDG INPAQ Technology Co., Ltd
Description: CHIP IND 2012,36NH,G,55Q,0.5A,3K, Tolerance: ±2%, Packaging: Cut Tape (CT), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -25°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 270mOhm Max, Q @ Freq: 55 @ 500MHz, Frequency - Self Resonant: 1.7GHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 250 MHz, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.060" (1.52mm), Inductance: 36 nH, Current Rating (Amps): 500 mA.