Produkte > KNOWLES NOVACAP > 0201BN5R6D500NGT
0201BN5R6D500NGT
0201BN5R6D500NGT Knowles Novacap
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAP CER 5.6PF 50V C0G/NP0 0201
Tolerance: ±0.5pF
Features: Gold Flash Termination
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.013" (0.33mm)
Capacitance: 5.6 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0201BN5R6D500NGT Knowles Novacap
Description: CAP CER 5.6PF 50V C0G/NP0 0201, Tolerance: ±0.5pF, Features: Gold Flash Termination, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 50V, Package / Case: 0201 (0603 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.013" (0.33mm), Capacitance: 5.6 pF.