Produkte > KNOWLES NOVACAP > 0201BW104K100NGT
0201BW104K100NGT
0201BW104K100NGT Knowles Novacap
0201BW104K100NGT_Spec.pdf
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAP CER 0.1UF 10V X5R 0201
Tolerance: ±10%
Features: Bonding Mountable, Gold Flash Termination
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 10V
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: SMPS Filtering
Thickness (Max): 0.013" (0.33mm)
Capacitance: 0.1 µF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0201BW104K100NGT Knowles Novacap
Description: CAP CER 0.1UF 10V X5R 0201, Tolerance: ±10%, Features: Bonding Mountable, Gold Flash Termination, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 10V, Package / Case: 0201 (0603 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: SMPS Filtering, Thickness (Max): 0.013" (0.33mm), Capacitance: 0.1 µF.