Produkte > KNOWLES NOVACAP > 0201N3R0C160NT
0201N3R0C160NT
0201N3R0C160NT Knowles Novacap
X7R.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.25pF
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Capacitance: 3 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 0201N3R0C160NT Knowles Novacap
Description: MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±0.25pF, Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 0201 (0603 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Capacitance: 3 pF.