04010SS-24L-AL-00 NMB Technologies Corporation
04010SS%20data%20sheet.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: DC AXIAL FAN
Packaging: Box
Features: Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H
Bearing Type: Sleeve
RPM: 5500 RPM
Air Flow: 5.0 CFM (0.140m³/min)
Width: 10.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 21.0dB
Static Pressure: 0.110 in H2O (27.4 Pa)
Power (Watts): 0.58 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 04010SS-24L-AL-00 NMB Technologies Corporation
Description: DC AXIAL FAN, Packaging: Box, Features: Auto Restart, Locked Rotor Sensor, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H, Bearing Type: Sleeve, RPM: 5500 RPM, Air Flow: 5.0 CFM (0.140m³/min), Width: 10.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 21.0dB, Static Pressure: 0.110 in H2O (27.4 Pa), Power (Watts): 0.58 W.
Weitere Produktangebote 04010SS-24L-AL-00
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
04010SS-24L-AL-00 04010SS-24L-AL-00 Hersteller : NMB 04010SS data sheet.pdf DC Fans DC Axial Fan, 40x40x10mm, 24VDC, 4.9CFM, Rib, Sleeve, Locked Rotor Sensor