04010SS-24L-AT-00 NMB Technologies Corporation
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 40X10MM 24VDC WIRE
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Box
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H
Bearing Type: Sleeve
RPM: 5500 RPM
Air Flow: 4.9 CFM (0.137m³/min)
Width: 10.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 21.0dB(A)
Static Pressure: 0.110 in H2O (27.4 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 580 mW
Produktbewertung abgeben
Technische Details 04010SS-24L-AT-00 NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 40X10MM 24VDC WIRE, Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach), Packaging: Box, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H, Bearing Type: Sleeve, RPM: 5500 RPM, Air Flow: 4.9 CFM (0.137m³/min), Width: 10.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 21.0dB(A), Static Pressure: 0.110 in H2O (27.4 Pa), Part Status: Active, Power (Watts): 580 mW.
Weitere Produktangebote 04010SS-24L-AT-00
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
04010SS-24L-AT-00 04010SS-24L-AT-00 Hersteller : NMB 04010SS-24L-AT-00.pdf DC Fans DC Axial Fan, 40x40x10mm, 24VDC, 4.9CFM, Rib Mount, Sleeve, 3x Lead Wires, Tach