04015SS-24M-AL-00 NMB Technologies Corporation
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 40X15MM 24VDC WIRE
Features: Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Packaging: Box
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H
Bearing Type: Sleeve
RPM: 7300 RPM
Air Flow: 6.4 CFM (0.179m³/min)
Width: 15.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 29.0dB(A)
Static Pressure: 0.210 in H2O (52.3 Pa)
Power (Watts): 960 mW
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 04015SS-24M-AL-00 NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 40X15MM 24VDC WIRE, Features: Auto Restart, Locked Rotor Sensor, Packaging: Box, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H, Bearing Type: Sleeve, RPM: 7300 RPM, Air Flow: 6.4 CFM (0.179m³/min), Width: 15.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 29.0dB(A), Static Pressure: 0.210 in H2O (52.3 Pa), Power (Watts): 960 mW.