04020VA-12P-AT-00
04020VA-12P-AT-00 NMB Technologies Corporation
04020VA%20data%20sheet.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 9500 RPM
Air Flow: 11.3 CFM (0.316m³/min)
Width: 20.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 37.0dB
Static Pressure: 0.400 in H2O (99.6 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 1.6 W
auf Bestellung 304 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 04020VA-12P-AT-00 NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE, Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach), Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 9500 RPM, Air Flow: 11.3 CFM (0.316m³/min), Width: 20.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 37.0dB, Static Pressure: 0.400 in H2O (99.6 Pa), Part Status: Active, Power (Watts): 1.6 W.
Weitere Produktangebote 04020VA-12P-AT-00
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
04020VA-12P-AT-00 04020VA-12P-AT-00 Hersteller : NMB 04020VA data sheet.pdf DC Fans DC Tubeaxial Fan, 40x40x20mm, 12VDC, 11.3CFM, Rib Mount, 3 Wire, Tachometer
Produkt ist nicht verfügbar
04020VA-12P-AT-00 04020VA-12P-AT-00 Hersteller : NMB Technologies 04020VA_data_sheet-3237133.pdf DC Fans DC Tubeaxial Fan, 40x40x20mm, 12VDC, 11.3CFM, Rib Mount, 3 Wire, Tachometer