04020VA-24J-AA-00 NMB Technologies Corporation
04020VA%20data%20sheet.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 40X20MM 24VDC WIRE
Packaging: Bulk
Features: Auto Restart
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 4500 RPM
Air Flow: 4.8 CFM (0.134m³/min)
Width: 20.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 21.0dB
Static Pressure: 0.098 in H2O (24.5 Pa)
Power (Watts): 720 mW
auf Bestellung 350 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 04020VA-24J-AA-00 NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 40X20MM 24VDC WIRE, Packaging: Bulk, Features: Auto Restart, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 4500 RPM, Air Flow: 4.8 CFM (0.134m³/min), Width: 20.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 2 Wire Leads, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 21.0dB, Static Pressure: 0.098 in H2O (24.5 Pa), Power (Watts): 720 mW.