Produkte > KNOWLES SYFER > 040222500471KXTFM2
040222500471KXTFM2
040222500471KXTFM2 Knowles Syfer
Knowles_11-26-2025_FM2 Datasheet.pdf
Hersteller: Knowles Syfer
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
auf Bestellung 19900 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 040222500471KXTFM2 Knowles Syfer
Description: NON MAG MLCC 470PF, Tolerance: ±10%, Features: Non-Magnetic, Soft Termination, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 250V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: X7R (2R1), Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm), Thickness (Max): 0.025" (0.64mm), Capacitance: 470 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
040222500471KXTFM2 040222500471KXTFM2 Hersteller : Knowles Syfer X7R-Low-Loss Description: NON MAG MLCC 470PF
Tolerance: ±10%
Features: Non-Magnetic, Soft Termination
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 250V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: X7R (2R1)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Thickness (Max): 0.025" (0.64mm)
Capacitance: 470 pF
auf Bestellung 9780 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 40
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 250V
Applications: General Purpose
Capacitance: 470 pF