04028DA-12P-ALF-0 NMB Technologies Corporation
04028DA%20data%20sheet.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: DC AXIAL FAN
Packaging: Box
Features: Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 12000 RPM
Air Flow: 13.2 CFM (0.370m³/min)
Width: 28.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 45.0dB
Static Pressure: 0.923 in H2O (230.0 Pa)
Power (Watts): 2.16 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 04028DA-12P-ALF-0 NMB Technologies Corporation
Description: DC AXIAL FAN, Packaging: Box, Features: Auto Restart, Locked Rotor Sensor, Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 12000 RPM, Air Flow: 13.2 CFM (0.370m³/min), Width: 28.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 45.0dB, Static Pressure: 0.923 in H2O (230.0 Pa), Power (Watts): 2.16 W.
Weitere Produktangebote 04028DA-12P-ALF-0
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
04028DA-12P-ALF-0 04028DA-12P-ALF-0 Hersteller : NMB 04028DA_data_sheet-3237367.pdf DC Fans DC Tubeaxial Fan, 40x40x28mm, 12VDC, 13CFM, Rib, Ball, Locked Rotor Sensor