04028DA-12P-ATF-0 NMB Technologies Corporation
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE
Packaging: Bulk
Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 12000 RPM
Air Flow: 13.1 CFM (0.367m³/min)
Width: 28.00mm
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 45.0dB
Static Pressure: 0.920 in H2O (229.2 Pa)
Power (Watts): 2.16 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 04028DA-12P-ATF-0 NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE, Packaging: Bulk, Features: Auto Restart, Speed Sensor (Tach), Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square - 40mm L x 40mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 12000 RPM, Air Flow: 13.1 CFM (0.367m³/min), Width: 28.00mm, Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 45.0dB, Static Pressure: 0.920 in H2O (229.2 Pa), Power (Watts): 2.16 W.
Weitere Produktangebote 04028DA-12P-ATF-0
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
04028DA-12P-ATF-0 04028DA-12P-ATF-0 Hersteller : NMB 04028DA_data_sheet-3237367.pdf DC Fans DC Tubeaxial Fan, 40x40x28mm, 12VDC, 13CFM, Rib Mount, Ball, 3x Lead Wires, Tach